Sve je spremno za kraljevski HeadOnEast

Hedonizam živi na istoku cijele godine, no postoji trenutak kada zasja u punom sjaju! Već četvrtu godinu zaredom tijekom dvodnevnog festivala hedonizma, na jednom mjestu svijetu nudimo najbolje od Slavonije i Baranje.

Danas i sutra (30. rujna i 1. listopada) glavni program HeadOnEasta odvijat će se u Parku kralja Petra Krešimira IV. i Perivoju kralja Tomislava.

HeadOnEast je ove godine dobio predznak „kraljevskog”, jer su uz umjetnost svjetla i ovoga puta neizostavni vino i umjetnost, pivo i gastro delicije, a sve će to začiniti i Fluentes, Gelato sisters, Z++, Massimo, Daleka obala, Meritas, Ida Prester & Lollobrigida, Hrvatska Funk Delegacija, Nera & Updown, Filip Pavić Quartet…

Za najmlađe hedoniste posebna su iznenađenja u dvorištima Muzeja likovne umjetnosti i Gradske knjižnice te na drugim gradskim lokacijama, a sve pod vodstvom Slavonaca i Baranjaca, dragih i toplih ljudi te najboljih domaćina.

PROGRAMI / 30.9. PETAK
KRALJICA PIJA
Glavna tržnica
9.00 – 12.00h
Kraljevski doručak za hedoniste
Cooking show “Najbolje ribe su na istoku”
Partneri: Hrvatska agencija za poljoprivredu i hranu i RCK Ugostiteljsko-turistička škola Osijek
KLASIKA U PARKU
Park Sakuntala
12.00-14.00h
Partner: Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku
KAZALIŠTE NA AVENIJI
Europska avenija
16.00 – 17.00h Ambijentalna predstava na temu secesije: Tri točkice…, Nikolina Baškarad
21.00 – 23.00h Večernje šetnje pod fenjerima
KRALJEVSKA PRIČAONICA
Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek
17.00 – 18.00h Nikola Borić – Šuma je moj dom, predstavljanje knjige
18.00 – 22.00h Kraljevska igraonica: noć društvenih igara
19.00 – 20.00h Kraljevska pričaonica: kazalište sjena i pričaonica za djecu
Izložba Disney vs. Originali: od narodne predaje do najdraže dječje bajke
DVORIŠTE UMJETNOSTI
Muzej likovnih umjetnosti
19.00h Nera & Updown
20.00h DJ Vladimir Božić
19.00 – 00.00h Izložbeni programi
Triennale medaljerstva i male plastike Memorijal Ive Kerdića i Digital milk – Petra Mrša
Izložbe na otvorenom:
Valentina Damjanović, Rebeka Bošnjaković, Josip Pratnemer, Domagoj Salonja, Anja Brabec
Materijalizacija djela Jurja Dobrovića (produkcija MLU)
KUĆE SVJETLA
19.00 – 02.00h
Umjetnost svjetla na Europskoj aveniji
KRALJEVINA
Perivoj kralja Tomislava
18.00 – 02.00h
Park vinske kulture
In da Sofa
18.30h Fluentes
19.45h Ljiljana Mihaljević, umjetnički performas GOZBA
21.30h Gelato sisters
KRALJEV PARK
Park kralja Petra Krešimira IV.
17.00 – 20.00 Kraljevske igre
18.00 – 02.00h Beercuz, Labos, Street food
20.15h Meritas
22.30h Massimo

PROGRAMI / 1.10. SUBOTA
KRALJICA PIJA
Glavna tržnica
9.00 – 12.00h
Cooking show “Kuda idu crne svinje”
Partneri: Hrvatska agencija za poljoprivredu i hranu i RCK Ugostiteljsko-turistička škola Osijek
SAJAM ANTIKVITETA
Park kralja Držislava
9.00 – 14.00h
KLASIKA U PARKU
Park Sakuntala
11.00 – 12.00h
Partner: Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku
KRALJEVSKA PRIČAONICA
Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek
10.00 – 12.00h U svijetu bajki: kreativna radionica izrade kraljevskih kruna
17.00 – 19.00h Zdenko Bašić – Priče iz davnina /Perun
20.00 – 21.30h Projekcija filma DGO II, autor Hrvoje Petrović
DVORIŠTE UMJETNOSTI
Muzej likovnih umjetnosti
10.00 – 00.00h Izložbeni programi
Trienale medaljerstva i male plastike Memorijal Ive Kerdića i Digital milk – Petra Mrša
Izložbe na otvorenom:
Valentina Damjanović, Rebeka Bošnjaković, Josip Pratnemer, Domagoj Salonja, Anja Brabec Materijalizacija djela Jurja Dobrovića (produkcija MLU)
11.00 – 13.00h Radionica kirigamija, Iva Muškić
12.00 – 15.00 h Oslikavanje murala, Boris Ivandić
18.00 – 20.00h Noise Slawonische Kunst, razgovor i projekcija filma
20.30 – 23.00h Jazz u dvorištu: Filip Pavić Quartet
KUĆE SVJETLA
19.00 – 02.00h
Umjetnost svjetla na Europskoj aveniji
KRALJEVINA
Perivoj kralja Tomislava
18.00 – 02.00h
Park vinske kulture
In da Sofa
19.00h Surogat
20.00h Hrvatska funk delegacija
21.30h Ida Prester&Lollobrigida
KRALJEV PARK
Park kralja Petra Krešimira IV.
10.00 – 13.00h
Kraljevske igre
17.00 – 20.00h
Kraljevske igre
18.00- 02.00
Beercuz, Labos, Street food
20.00h Daleka obala
22.30h Z++
KAZALIŠTE NA AVENIJI
Europska avenija
21.00 – 23.00h Večernje šetnje pod fenjerima

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s