Projekt Grada Osijeka i Kulturnog centra Osijek “Kultura u parku” od danas se vraća u jedan od najljepših osječkih parkova – Park kralja Petra Krešimira IV.

Nakon Tamburaškog orkestra “Strossmayer” Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku, jazza u izvedbi Buhin&Rašić tria te izvrsnih filmskih naslova, na red je došao drugi dio programa.
U četvrtak, 18. lipnja u 21 sat nastupa zasigurno najpoznatiji ženski zbor u Osijeku, Vokalni ansambl Brevis, pod dirigentskom palicom Antoanete Radočaj-Jerković.

U petak, 19. lipnja pripremljen je program za najmlađe – u suradnji s kinom Urania i Kinematografima Osijek premijerno će se od 18:30 prikazati crtani film “Pazi se čarobnjaka” (“A Wizard’s Tale”). Poslije toga sva su djeca pozvana sudjelovati u zanimljivoj potrazi.
POTRAGA Volonteri Kulturnog centra Osijek osmislili su program pun zanimljivih igara, mozgalica, zagonetki i izazova u igri nazvanoj “Potraga za ježevom kućicom”. Početak potrage planiran je za 20 sati gdje će kroz šetnju djeca upoznati naš predivni Park, a jež je za sve pripremio slatke nagrade.
Nakon pronalaska ježeve kućice, na scenu izlazi dječji zbor “Osječki Zumbići”, koji nakon turneje “Četiri godišnja doba: sinergija glazbe i poduzetništva”, zagrijanih glasnica dolaze u Park kralja Petra Krešimira IV. od 21 sat.
U subotu, 20. lipnja Kulturu u parku zatvorit će Yogi Lonich sa svojim bendom. Tako će Osijek “okusiti” i dobro poznati američki blues.
HRVATSKI KORIJENI Ovaj osebujni Amerikanac hrvatskog podrijetla može se pohvaliti kako je imao čast svirati s Mitchom Mitchellom i Billyjem Coxom koji su s Hendrixom svirali u sastavu The Jimi Hendrix Experience.
U subotu će od 21 sat izvesti neka od svojih najboljih djela sa svojih albuma koji su postali apsolutni hit!
